TRANSPORT DO NIEMIEC

TRANSPORT DO NIEMIEC

TRANSPORT DO NIEMIEC

Niemiecka gospodarka zajmuje czołowe miejsca w światowych rankingach. Wymiana handlowa na linii Polska-Niemcy stoi na bardzo wysokim poziomie. Obopólna współpraca generuje ogromne korzyści, które przekładają się na wzajemny rozwój obu państw. Firma Symlog zajmuje się spedycją i transportem ładunków drobnicowych, całopojazdowych, a także przesyłkami kurierskimi, świadcząc usługi na terenie wielu niemieckich miast. Są to między innymi: Berlin, Frankfurt nad Menem, Monachium, Dortmund, Dusseldorf, Akwizgran, Bruhl, Hamburg, Wiesbaden, Goettingen, Stuttgart czy Padeborn. Centralne położenie kraju oraz doskonale rozwinięta sieć dróg sprawiają, że transport samochodowy, także o charakterze wewnątrzwspólnotowym, zajmuje znaczące miejsce w wymianie handlowej.

transport do niemiec
transport polska niemcy polska

SZEROKA GAMA MOŻLIWOŚCI

Według prognoz, rosnąca tendencja związana z importem i eksportem towarów będzie się pogłębiać jeszcze bardziej. Możliwości nawiązania współpracy jest naprawdę wiele, rodzi to korzyści dla producentów i przewoźników zarówno po stronie polskiej czy niemieckiej, jak i pozostałych państw Unii Europejskiej. W zacieśnianiu tej międzynarodowej współpracy pomaga przede wszystkim odległość. Podobieństwa kulturowe i rosnące potrzeby konsumentów sprawiają, że zapotrzebowanie na produkcję dóbr – a co za tym idzie: na transport międzynarodowy w Europie – stale rośnie.

Rozwijająca się współpraca otwiera spore możliwości związane z rynkiem transportowym. Działalność firmy Symlog zapewnia kompleksową obsługę transportowo-spedycyjną w obszarze przewozów międzynarodowych i międzykontynentalnych, skupiając się na spedycji samochodowej i multimodalnej, które wykorzystuje alternatywne źródła transportu. Najpopularniejsze szlaki transportowe umożliwiające tranzyt towarów z i do Niemiec prowadzą do: Holandii, Belgii, Francji, Włoch, Rosji, Polski, Austrii, Szwajcarii, Turcji, Chin, Japonii oraz Stanów Zjednoczonych.

CO SPROWADZA SIĘ Z NIEMIEC?

Największym zainteresowaniem cieszy się przemysł produkcyjny – w tej materii niemiecka gospodarka nastawiona jest przede wszystkim na import maszyn, narzędzi i podzespołów wykorzystywanych do budowy samochodów i innych pojazdów. Za zachodnią granicę eksportuje się też: artykuły rolne i spożywcze, surowce naturalne, produkty chemiczne, meble, a także środki transportu.

Wśród Polaków rośnie świadomość konsumencka – dokonując wyboru, przy zakupie coraz większą uwagę skupia się na jakości produktu. Eksport obejmuje: samochody i pojazdy ciężarowe, narzędzia budowlane, maszyny produkcyjne, wyroby chemiczne, odzież czy żywność. Potrzeby rynkowe obu państw są do siebie całkiem zbliżone, to też przyczynia się do pogłębiania współpracy pomiędzy nimi. Wymiana handlowa i poziom świadczonych usług budzą wzajemne zaufanie, co dobrze rokuje na przyszłość.

wygodna usługa multimodalna

ZALETY KORZYSTANIA Z USŁUG FIRMY SYMLOG

Kompleksowość i terminowość wykonywanych usług spedycyjnych znajduje swoje odzwierciedlenie wśród tysięcy zadowolonych klientów. Doświadczony zespół pracowników każdego dnia czuwa nad poprawnym przebiegiem procesów transportowych. Każda usługa ma indywidualny charakter, przez co w całości dostosowywana jest do potrzeb klienta. Na uwagę zasługuje też różnorodność taboru pozwalająca dobrać go w taki sposób, by zoptymalizować koszty usługi. Jako lider w branży TSL firma oferuje również transport multimodalny w oparciu o usługi transportu ciężarowego – zarówno na rynek europejski, jak i azjatycki.