TRANSPORT DO IRLANDII

TRANSPORT DO IRLANDII

TRANSPORT DO IRLANDII

Obecność wielu Polaków na terytorium Irlandii sprzyja zacieśnianiu się współpracy i wymiany towarowej z Polską. Przetarte szlaki transportowe i rozbudowana infrastruktura obu państw niesie za sobą wiele korzyści. Co roku bilans wymiany towarowej między tymi dwoma państwami przekracza miliony euro. Firma Symlog specjalizuje się w transporcie i spedycji towarów między Polską a Irlandią. Oprócz Dublina najczęstsze dostawy ładunków mają miejsce w Cork, Kikenny, Galway, Waterford, Drogheda, Swords oraz Silgo. Największymi partnerami handlowymi Irlandii są Stany Zjednoczone, Belgia, Chiny, Szwajcaria, Holandia, Hiszpania, Włochy, Francja oraz sąsiadujące Wielkie Królestwo Brytyjskie. Oferta firmy Symlog skierowana jest do osób chcących zlecić transport całościowy, drobnicowy, a także dostarczyć przesyłkę kurierską. Bazując na nowoczesnej flocie i zaawansowanych rozwiązaniach logistycznych rodzaj przewożonego ładunku pozostaje bez znaczenia.

Transport do Irlandii
Transport do Irlandii

OFERTA RYNKU IRLANDZKIEGO

Biorąc pod uwagę długoletnią współpracę między Polską a Irlandią warto zaznaczyć, że zainteresowanie rodzimymi towarami cały czas wzrasta. Obecność na polskim rynku irlandzkich przedsiębiorstw sprzyja rozwojowi polskiej gospodarki. Najczęściej pozyskiwanymi towarami z wysp są produkty z branży metalurgicznej oraz wytwory z tworzyw sztucznych – w szczególności elementy maszyn i narzędzi elektrycznych. Kolejną grupą towarów są środki transportu – od statków po samoloty, a także pojazdy samochodowe. Pozyskiwane są też alkohole, artykuły żywnościowe oraz produkty z branży rolniczej.

Poruszając natomiast kwestię eksportu z naszego rodzimego rynku nie sposób wspomnieć o ludności polskiej, która zamieszkuje tamtejsze tereny. Sporym zapotrzebowaniem cieszą się polskie warzywa i owoce oraz żywe zwierzęta. Deficyt surowców naturalnych wymaga pozyskiwania ich z zagranicznych rynków – w tym także z Polski. Zgłasza się też zapotrzebowanie na towary z branży elektronicznej oraz przemysłu włókienniczego. Ograniczone terytorium niesie za sobą silną konkurencję oraz ograniczony rozwój technologiczny, który ma finalne przełożenie na sytuację gospodarczą Irlandii. Wszystko wskazuje na to, że rozwijająca się współpraca z biegiem czasu będzie rosnąć na swojej sile.

WIELE ŹRÓDEŁ TRANSPORTU

Dzięki zaawansowanej infrastrukturze drogowej w Europie transport pojazdami ciężarowymi jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Kompleksowość usług wykonywanych przez firmę Symlog cieszy się zaufaniem wśród klientów. Pozostając w pełni elastycznymi na potrzeby zleceniodawców oferujemy również transport drogą wodną oraz kolejowy, który zwiększa zasięg transportu do pozostałych krajów europejskich oraz państw znajdujących się na odrębnych kontynentach. Zespół doświadczonych pracowników profesjonalnie skonfiguruje daną usługę do indywidualnych potrzeb klienta zapewniając przy tym optymalizację kosztów. Oprócz przewozu zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i gwarancję najwyższej jakości – stały monitoring położenia ładunku oraz wszelkie formalności pozostające po stronie naszej firmy przekładają się na zadowolenie klientów.