TRANSPORT KOLEJOWY Z CHIN

TRANSPORT KOLEJOWY Z CHIN

Jesteśmy firmą specjalizującą się w organizacji spedycji kolejowej pomiędzy Chinami a Polską i Europą. Jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych podmiotów w Polsce w zakresie organizacji przewozu ładunków ekspresowymi pociągami towarowymi na kolejowym Nowym Jedwabnym Szlaku. Skorzystaj z naszego doświadczenia i postaw na sprawdzony, szybki i konkurencyjny cenowo transport z Chin do Polski.  

Nasze usługi kierujemy do wszystkich importerów i eksporterów z Chin niezależnie od wielkości przewożonego ładunku. Organizujemy transport kolejowy z Chin do Polski zarówno w formie całokontenerowej, jak i drobnicowej.

Kontakt

iwona-gorska-kurek

Iwona Górska-Kurek

Mobile: +48 782 223 343
Tel.: +48 22 203 46 71 wew.1
Email: igk@symlog.eu

 

Kluczem do Twojego sukcesu jest nasza elastyczność i zindywidualizowane podejście do każdego zlecenia. W efekcie, zarówno spedycja kolejowa całokontenerowa, jak i drobnicowy transport z Chin stają się konkurencyjne cenowo względem frachtu morskiego i lotniczego. Warto podkreślić, że transport towarów jest dziedziną, w której dynamicznie zmieniają się parametry w zakresie transit time i cen za przewóz. Dotyczy to wszystkich środków transportu. Jako doświadczeni spedytorzy dbamy o to, abyś otrzymał najlepiej dopasowaną ofertę pod względem Twoich oczekiwań i potrzeb przy minimalnym czasie przewozu i wydatkach na zrealizowaną usługę. Dlatego naszym klientom często rekomendujemy transport kolejowy z Chin do Polski jako najbardziej zoptymalizowany pod względem czasu i ceny transportu. 

Skontaktuj się z nami i sprawdź optymalne rozwiązania w zakresie transportu kolejowego z Chin do Polski!

Z nami kolej jest tańsza!

Przekonaj się!

Jakie usługi oferujemy związane z transportem kolejowym z Chin?

Transport całokontenerowy (FCL) Transport FCL jest najpopularniejszą formą importu i eksportu towarów z Chin. Pozwala na przewóz dużej ilości towaru w jednej jednostce ładunkowej. Nasi klienci cenią całokontenerowy transport kolejowy z Chin za szybkość dostawy, bezpieczeństwo i brak konieczności przeładunku w trakcie procesu transportowego. Z transportu koleją z Chin do Polski korzystają zarówno mali, jak i duzi importerzy. Najczęstszym rodzajem kontenera występującym w przewozach na Nowym Jedwabnym Szlaku jest kontener 40’HC (40 stopowy high cube — parametry kontenerów można znaleźć tutaj.

Transport drobnicowy (LCL)Chcesz sprowadzić koleją niewielką ilość towaru? Kilka paczek? Parę palet? ? Z nami jest to możliwe, także w ramach usługi “door-to-door”, którą oferujemy m.in. za pomocą transportu kolejowego z Chin. Zadbamy o przeładunek i formalności celne przy twoim towarze, który dotrze do Ciebie szybko i bezpiecznie! Transport LCL z Chin realizujemy w oparciu o własne kontenery zbiorcze (konsole), a przeładunki i czynności celne wykonujemy we własnym magazynie celnym.

Transport “door-to-door” z ChinTransport kolejowy z Chin realizujemy w formule  “door-to-door” (od drzwi-do-drzwi) czyli od magazynu producenta, bezpośrednio do odbiorcy. Taki transport z Chin zdejmuje z importera konieczność zajmowania się logistyką i niweluje koszty marż transportowych wielu pośredników. Zasadniczo przyspiesza także podróż ładunku.

Transport kolejowy z Chin — główne zalety

Szybkość dostawy

Standardowy czas dostawy “door-to-door” koleją z Chin do Polski to 22-28 dni zamiast 50-60 dni morzem. Zamiast “magazynu w drodze” jest towar na półkach.

Atrakcyjna cena transportu z Chin

Kolejowy transport drobnicowy LCL od wielu lat jest tańszym rozwiązaniem niż transport morski. W przypadku przesyłek całokontenerowych FCL i zastosowania cen EXW transport kolejowy z Chin do Polski jest konkurencyjny w stosunku do frachtu morskiego.

Łatwiejsze zarządzanie łańcuchem dostaw z Chin

Kolej z Polski do Chin pozwala na dokładniejsze planowanie dostaw i prognozowanie przy mniejszym zaangażowaniu środków.

Szybszy obrót gotówki

Krótszy transport towarów to krótsze zaangażowanie środków finansowych. Czas jednej dostawy statkiem to 2 dostawy koleją — dwa razy więcej sprzedanego towaru, dwa razy większy zysk dla importera.

Brak rolowania kontenerów z Chin

Booking kontenera na kolei zapewnia miejsce na konkretnym pociągu oraz gwarantuje brak rozładunków po drodze.

Wiele wyjazdów w tygodniu

W zależności od operatora dostępne są wyjazdy od 1 pociągu w miesiącu do 2 dziennie. W efekcie do Polski przyjeżdża kilkadziesiąt składów w tygodniu. Szczególnie w czasach niedoboru towarów ekspresowy transport koleją z Chin do Polski pozwala nawet małym firmom zdobywać przewagę konkurencyjną nad tymi, którzy towaru nie mają.

Śledzenie pociągów

Transport z Chin do Polski zapewnia pełną kontrolę nad towarem dzięki codziennej informacji o pozycji kontenera kolejowego.

KOLEJĄ SZYBCIEJ NIŻ STATKIEM

Jak długo jedzie pociąg z Chin do Polski? Fracht kolejowy jest znacznie szybszy, niż fracht morski. Trasę pomiędzy terminalem Xi’an w Chinach a terminalem kolejowym w Małaszewiczach w Polsce ekspresowe pociągi towarowe pokonują w czasie 9-14 dni. W efekcie cały łańcuch dostaw od odbioru z fabryki w Chinach do odbiorcy na terenie Unii Europejskiej zamyka się w czasie 22-27 dni dla pełnych kontenerów kolejowych (FCL) i 25-28 dni dla przesyłek drobnicowych (LCL). Co ważne, obecnie przewóz można zamówić już na następny tydzień, co powoduje, że transport towarów realizowany jest wyjątkowo szybko. Dla porównania fracht morski z Chin do Polski trwa około 50-60 dni. Wybierając pociąg Chiny — Polska w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku zyskuje się o 2 razy szybszą dostawę towarów i szansę utrzymania ciągłości łańcucha dostaw, która jest tak ważna w obecnych czasach!

transport z chin do polski droga kolejowa

Czas transportu z Chin do terminala w Małaszewiczach zależy od trzech głównych aspektów: pierwszym z nich jest miejsce odbioru towaru w Chinach, drugim — położenie terminala kolejowego (nie zawsze najbliższy terminal jest najlepszy/najtańszy), trzecim natomiast wybór trasy, jaką porusza się pociąg. Odpowiednia kombinacja tych trzech czynników warunkuje dobór optymalnej usługi kolejowej nie tylko pod względem czasu, ale również kosztów.

Atrakcyjna cena transportu kolejowego z Azji do Polski i Europy

tania kolej z chin
tania kolej z chin
tania kolej z chin

Branża przewozowa, w tym także transport z Chin, charakteryzuje się dużą dynamiką, która wpływa na poziom cen oferowanych przez wszystkie środki transportu. Raz tańszy jest fracht morski, raz przewóz towaru koleją. Trudno zatem wskazać stałą stawkę obowiązującą za przewóz 1 kontenera z Chin. Wydatki są kalkulowane każdorazowo dla zlecenia i uzależnione są od wielu czynników — także od rodzaju ładunku, który jest transportowany. Po aktualną wycenę transportu kolejnego z Chin do Polski dla Twojej firmy zapraszamy tutaj.

tania kolej z chin

Ile kosztuje transport kolejowy z Chin do Polski?

Generalnie można stwierdzić, że transport koleją kontenerów z Chin jest konkurencyjny pod względem ceny. Ma na to wpływ elastyczne i zindywidualizowane planowanie przewozu. Wieloletnie doświadczenie naszej firmy w organizacji transportu z Chin do Polski koleją na Nowym Jedwabnym Szlaku oraz doskonałe rozpoznanie nowo pojawiających się rozwiązań zarówno w Chinach, jak i Unii Europejskiej pozwala znacząco obniżyć koszty związane z oferowaną obsługą transportową i tym samym zagwarantować najlepsze stawki na import towarów koleją z Chin. Planując transport kolejowy z Chin uwzględniamy wszelkie zmiany pojawiające się na rynku, które mają istotny wpływ na ostateczną cenę transportu z ChRL. W naszej firmie na bieżąco monitorujemy rynek i szukamy dla Ciebie najlepszych rozwiązań.

Aktualne wiadomości na temat łańcuchów dostaw znajdziesz w aktualnościach (link aktualności z rynku). Zachęcamy także do zapisania się na nasz newsletter, w którym otrzymasz najnowsze informacje na temat aktualnej sytuacji na kolejowym Nowym Jedwabnym Szlaku.

Czy transport kolejowy z Chin jest bezpieczny?

Transport kolejowy z Chin do Polski jest bezpieczny, niezależny od współczesnych konfliktów geopolitycznych i zapewnia utrzymanie stałego łańcucha dostaw z Chin. Warto podkreślić, że kolej z Chin do Polski omija teren Ukrainy, tym samym nie jest narażona na wpływ działań wojennych.

Ekspresowe pociągi towarowe z Chin — trasa przewozu

Jaką trasą porusza się pociąg z Chin do Polski?  Kolej z Chin do Polski przebiega wzdłuż trzech głównych korytarzy transportowych: korytarz zachodni przez Dostyk/Alashankou (Kazachstan) – najczęściej używana przez rynek trasa, korytarz środkowy przez Erenhot (Mongolia) oraz korytarz północny przez Zabaykalsk/Manzhouli (Rosja).

Jest kilka możliwości wjazdu pociągów na teren Unii Europejskiej jednakże najważniejszą jest polskie przejście graniczne Terespol/Brześć, które obsługuje około 80% ruchu na Nowym Jedwabnym Szlaku. Końcową stacją w Polsce są głównie Małaszewicze, Łódź, Warszawa. Transport kolejowy z Chin realizowany jest też do innych miejsc odbioru w Polsce, jednak wolumen przewozów jest tam niewielki. Powyższe trasy prezentuje mapa:

transport z chin do polski droga kolejowa

Kolejowy transport ekonomiczny i premium

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam zaoferować różne rozwiązania na rynku w zakresie przewozów kolejowych z Chin. Transport kontenerów koleją z Chin do Polski zawiera usługi organizacji transportu ekonomicznego oraz transportu premium. Terminale kolejowe oferujące rozwiązania ekonomiczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Bywają przez to obciążone dużą ilością pracy, co niekiedy wpływa na ich terminowość. Z tego względu oferujemy także transport z Chin typu premium, skierowane do Klientów, dla których czas to pieniądz.

Sprawdź, jak szybko może dotrzeć ładunek wysyłany z Chin także do Twojej firmy! Nasi handlowcy zaproponują zoptymalizowany transport z Chin do Polski zarówno pod względem kosztów, jak i czasu dostawy. Dzięki naszej pracy Twoja firma może zaoszczędzić pieniądze i wygenerować dodatkowe zyski i uzyskując przewagę na rynku w zakresie czasu i ciągłości dostaw z Chin. Skontaktuj się z nami — skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia w spedycji dla rozwoju swojej firmy!

Z nami kolej jest tańsza!

Przekonaj się!

Przewóz towarów koleją jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów transportu ładunków. Poza minimalizacją ryzyka wypadków transport kolejowy z Chin do Polski Nowym Jedwabnym Szlakiem przebiega przez tereny wolne od działań wojennych. Co ważne, wojna na Ukrainie nie wpływa na funkcjonowanie Kolejowego Jedwabnego Szlaku. Główny szlak transportu z Chin do Polski przebiega przez teren Kazachstanu, Rosji i Białorusi, więc nie jest zagrożony działaniami wojennymi i wstrzymaniem transportów. Co więcej, pełną odpowiedzialność z tytułu OC (do pełnej wartości ładunku brutto) w drodze ponosi przewoźnik. Pamiętajmy jednak, że ubezpieczenie OC ma na celu ochronę przewoźnika, a nie mienia, i to tylko w przypadku, gdy przewoźnik jest całkowicie odpowiedzialny za uszkodzenie bądź zniszczenie mienia. Za ochronę mienia/towaru odpowiada polisa CARGO, która obejmuje wiele ryzyk takich jak:

 • klęska żywiołowa (pożar, huragan, lawina, trzęsienie ziemi, osunięcie ziemi)
 • rozbój czy kradzież (zarówno mienia, jak i środka transportu wraz z mieniem)
 • uszkodzenia ładunku, a także w razie wypadków środka transportu.

Co ważne, ubezpieczenie Cargo jest bardzo tanie w stosunku do ryzyka, jakie pokrywa.

Każdego naszego klienta zachęcamy do objęcia towarów ubezpieczeniem Cargo. Zapytajcie naszych handlowców o ubezpieczenie Cargo!

Naszym klientom dajemy możliwość śledzenia przesyłek na całej trasie przewozu. Każdy klient korzystający z naszych usług spedycyjnych w zakresie przewozu kolejowego ładunków z Chin do Polski i z Polski do Chin otrzymuje raz dziennie informację o położeniu transportu. To pozwala na pełną kontrolę zarówno terminowości dostaw, jak i daje możliwość elastycznego reagowania na pojawiające się opóźnienia.

Korzystanie z ekspresowych pociągów towarowych relacji Chiny-Polska i Polska-Chiny gwarantuje maksymalnie skrócony czas przewozu przy zachowaniu ekonomicznych cen. Krótszy czas transportu, brak ryzyka rolowania kontenerów, niewielkie ryzyko opóźnień, które zdarzają się na terminalach przeładunkowych, ale nie trwają dłużej niż kilkadziesiąt godzin, sprawia, że możesz prowadzić zbilansowaną politykę magazynową. Co więcej, krótszy czas transportu to także dokładniejsze planowanie, co powoduje, że ograniczasz ryzyko zamrażania środków na dłuższy czas. Ekspresowe pociągi towarowe z Chin do Polski i z Polski do Chin realizowane są codziennie. Coraz większa przepustowość trasy sprawia, że z tygodnia na tydzień możesz zamówić transport i po niespełna miesiącu zamówiony towar znajdzie się u Ciebie na magazynie.

W ramach przewozu kolejowego z Chin do Polski zapewniamy:

 • odbiór towaru od nadawcy;
 • obsługę celną i terminalową na kilkunastu terminalach kolejowych w Chinach;
 • transport kolejowy kontenerów do Polski;
 • codziennie aktualizowaną pozycję pociągu wraz z przewidywaną datą dostawy;
 • pełną obsługę celną (w tym przekazy celne T1 oraz odprawy ostateczne);
 • przeładunek, paletyzację, ewentualne magazynowanie towaru;
 • jego dystrybucję do miejsca przeznaczenia.

Dla jeszcze pełniejszej oferty naszym klientom proponujemy skorzystanie z prowadzonego przez naszą firmę magazynu celnego, w którym samodzielnie procedujemy wszelkie przesyłki. W ten sposób otrzymujesz kompletną realizację wszystkich elementów importu towarów spoza UE i jednocześnie wszystkie zadania przekazujesz do zrealizowania doświadczonym specjalistom z branży spedycyjnej.

Nasza oferta jest zarówno dla firm jednoosobowych, jak i korporacji, klientów indywidualnych czy spedycji. Organizujemy przewozy standardowych transportów całokontenerowych (FCL) oraz zajmujemy się także przesyłkami drobnicowymi (LCL) zaczynając już od 1 m3, korzystając z naszego cotygodniowych serwisów. Transport organizujemy w kontenerach 40’GP, 40’HC. Dla transportów wymagających kontrolowanej temperatury proponujemy kontenery chłodnie 40’RF i 45’RFHC. W ofercie posiadamy również kontenery open-top (OT) oraz kontenery z wieszakami na ubrania (HT).

Nasi klienci korporacyjni mają zazwyczaj pokaźne wolumeny transportowe w postaci nawet setek kontenerów miesięcznie. Takie zadania obsługujemy za pomocą grup wagonowych lub przesyłek całopociągowych (nawet konsolidowanych od wielu nadawców). Pełne pociągi również obsługujemy w formule “od-drzwi-do-drzwi”.

Handlujesz z Chinami? Wybierz transport kolejowy! Firma Symlog gwarantuje Państwu najlepszą ofertę i konkurencyjne ceny. Z nami szybko, pewnie i w najlepszej cenie dostarczysz przesyłkę z Chin do Polski i z powrotem.

Z nami zawsze WARTO!

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Email (wymagane)

  Wyrażam zgodę na to by, kontaktując się z Symlog Sp. z o.o. moje dane osobowe były przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności firmy opisaną tutaj: Polityka Prywatności