TRANSPORT DO WŁOCH

TRANSPORT DO WŁOCH

Włochy odgrywają szczególną rolę na rynku europejskim – wraz z Niemcami, Wielką Brytanią czy Francją stanowią gospodarczą potęgę. Również współpraca z Polską od lat trwa w najlepsze. Rozbudowane gałęzie przemysłu pozwalają na rozwój technologiczny i jakościowy, dzięki czemu produkty pochodzenia włoskiego cieszą się sporym powodzeniem wśród europejczyków. Dla Polski wymiana handlowa z włoskimi partnerami odgrywa szczególne znaczenie, bowiem produkty rodzimego pochodzenia od lat podbijają serca mieszkańców słonecznej Italii. Firma Symlog z powodzeniem świadczy usługi transportowe na terenie Włoch – najczęstsze trasy obejmują tranzyt do Rzymu, Bolonii, Bergamo, Rimini, San Benedetto del Tronto, Reggio di Calabria, Lecce, Neapolu, Salerno oraz do Verony. Nowoczesne pojazdy ciężarowe oraz samochody dostawcze pozwalają przewozić zarówno drobne przesyłki kurierskie jak i całopojazdowe, a także drobnicowe o dowolnej przestrzeni ładunkowej.

Transport do Włoch
Transport do Włoch

CHARAKTERYSTYKA WŁOSKIEGO RYNKU

Najczęściej przewożonymi towarami z Polski do Włoch są różnego rodzaju narzędzia i maszyny wykorzystywane do celów produkcyjnych oraz ich podzespoły. Sporym zainteresowaniem cieszą się też pojazdy samochodowe oraz użytkowe – warto wspomnieć, że włoskie fabryki mają znaczny udział w polskim przemyśle – przykładem może być śląska fabryka należąca do koncernu Fiata. Odnotowano też zapotrzebowanie na artykuły spożywcze polskiego pochodzenia, narzędzia i produkty używane w rolnictwie oraz wyroby włókiennicze, które zyskały na uznaniu wśród włoskich projektantów mody. Analizując statystyki z ubiegłych lat nie sposób zauważyć, iż dominujące znaczenie odgrywa import towarów do Polski. Historia dowodzi, że już od drugiej połowy XX wieku współpraca obu państw miała zbawienny charakter dla polskiej gospodarki. Do dziś najczęściej sprowadzanymi towarami są również narzędzia elektryczne, produkty gospodarstwa domowego oraz samochody. Zapotrzebowanie na tego typu przedmioty stanowi około jedną trzecią importowanych dóbr. Resztę stanowią warzywa i owoce, ubrania, alkohole oraz kosmetyki.

JAKIE KORZYŚCI ZAPEWNIA WSPÓŁPRACA Z FIRMĄ SYMLOG?

Jako lider branży TSL, nasza firma oferuje kompleksowość świadczonych usług. Doświadczony i zdeterminowany zespół dostosuje usługę do indywidualnych potrzeb klienta. Decydując się na transport do wyboru pozostają również alternatywne źródła tranzytu, takie jak transport kolejowy oraz wodny. Położenie geograficzne Włoch zachęca również do skorzystania z przewozu multimodalnego, który swoim zasięgiem obejmuje państwa europejskie oraz kontynent azjatycki. Na szczególną uwagę zasługuje też transport kontenerowy, który jest sporym ułatwieniem przy przewozie, jednocześnie pozwalając zoptymalizować cenę do zakresu usługi. Poziom usług w przypadku firmy Symlog odgrywa najważniejszą rolę, dzięki całkowitej niezależności  wobec zewnętrznych firm spedycyjno-transportowych zyskuje się elastyczność związaną ze sposobem realizacji zamówienia. Potwierdzeniem tego są liczne opinie zadowolonych klientów, z którymi współpraca trwa od wielu lat.