TRANSPORT DO ANGLII

TRANSPORT DO ANGLII

Wyspy Brytyjskie stanowią jedną z największych potęg gospodarczych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Wysoko rozwinięte gałęzie przemysłu sprawiają, że wymiana handlowa z innymi państwami stoi na bardzo wysokim poziomie. Firma Symlog oferuje szeroki zakres usług transportowo-spedycyjnych w obszarze przewozów pojazdami ciężarowymi, jednocześnie łącząc je z alternatywnymi środkami transportu. Pozwala to na swobodny tranzyt ładunków między państwami europejskimi z wybranymi aglomeracjami Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego. Najczęstsze trasy obejmują przewóz towarów do Londynu, Birmingham, Dover, Manchester, Glasgow, Liverpool, Leds, Oksford czy Cambridge.

Transport do Anglii
Transport do Anglii

CO OFERUJE RYNEK BRYTYJSKI?

Długoletnia działalność firmy związana z usługami spedycyjno-transportowymi pozwoliła zdobyć cenne doświadczenie, które wykorzystywane jest przy realizacji nowych zleceń transportowych. Wykorzystując przewóz drogowy zakres zamówień obejmuje transport drobnicowy, całopojazdowy oraz przesyłki kurierskie – rodzaj towaru również nie stanowi żadnych ograniczeń. Dzięki stale modernizowanej flocie i zróżnicowanych przestrzeniach ładunkowych dostosowanie środku transportu, także ciężarowego, do indywidualnych potrzeb klienta pozwala zoptymalizować koszty przewozu. Kolebką wyspiarskiej gospodarki jest przemysł produkcyjny. Na terenie Wielkiej Brytanii powstało wiele fabryk, które produkują różnego rodzaju dobra. Źródło eksportu stanowią maszyny mechaniczne i elektryczne, artykuły gospodarstwa domowego czy elektronika. Potencjał tego regionu wykorzystały też zagraniczne koncerny motoryzacyjne tworząc fabryki pojazdów samochodowych i ciężarowych. Swoje nadzieje pokładają tu właściciele tak znanych marek jak: BMW, Mini, Jaguar, General Motors, Nissan, Honda, Volkswagen czy Toyota.

TRANSPORT DO ANGLII

Wielka Brytania wytwarza i eksportuje ponadto specjalistyczne maszyny produkcyjne, statki i łodzie podwodne, samoloty, helikoptery, broń oraz amunicję. Oprócz wcześniej wspomnianych produktów wytwarza się też odzież, kosmetyki, alkohole czy też żywność. Największymi odbiorcami produktów pochodzących z Wielkiej Brytanii są takie państwa jak Niemcy, Francja, Stany Zjednoczone, Chiny oraz Holandia.

Jeśli chodzi natomiast o import – mieszkańcy Wielkiej Brytanii w szczególności upodobali sobie produkty z branży chemicznej, żywność, alkohole, a także warzywa i owoce. Warto zaznaczyć, że pod kątem wymiany handlowej w znacznym stopniu dominuje eksport towarów z UK. Partnerskie stosunki z Polską zachęcają do obopólnej współpracy – z racji sporej ilości rodaków zamieszkujących Wielką Brytanię popyt na produkty polskiego pochodzenia jest całkiem spory.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ FIRMĘ SYMLOG?

Doświadczony i profesjonalny zespół pracowników zajmie się kompletnym procesem logistycznym oraz przygotowaniem niezbędnej dokumentacji przewozowej. Dogodne położenie Wielkiej Brytanii pozwala skorzystać z transportu drogą morską, który stanowi ciekawą alternatywę w obszarze transportu międzynarodowego i międzykontynentalnego. Nasi konsultanci pomogą dobrać odpowiednią ofertą sprecyzowaną do potrzeb zleceniodawcy. Rosnące spekulacje dookoła związane z Brexitem nie będą musiały niepokoić naszych klientów, bowiem wszelkie formalności pozostają po naszej stronie.