TRANSPORT DO SŁOWENII

TRANSPORT DO SŁOWENII

TRANSPORT DO SŁOWENII

Słowenia pomimo niewielkiego terytorium posiada spory potencjał gospodarczy. Jest to jeden z partnerów handlowych, który w szczególności upodobał sobie towary polskiego pochodzenia. Warto zatem poświęcić chwilę i przyjrzeć się możliwościom oferowanym przez ten kraj.

Oferta firmy Symlog ma w swojej ofercie usługi transportowe pojazdami ciężarowymi do dowolnego zakątka Słowenii, dzięki atrakcyjnej lokalizacji i położeniu na szlaku transportowym do Chorwacji, międzynarodowy transport staje się możliwy i w zasięgu ręki. Świadczony przewóz ładunków obejmuje swoim zasięgiem wszystkie słoweńskie miasta – są to między innymi: Lublana, Piran, Koper, Pluj, Gmina Izola, Celje czy Maribor. Wśród czołowych partnerów handlowych zalicza się między innymi: Polskę, Austrię, Holandię, Szwajcarię oraz Niemcy. Jako solidny i profesjonalny przewoźnik Symlog specjalizuje się w transportach ładunków drobnicowych i całopojazdowych oraz w transporcie przesyłek kurierskich.

Transport do Słowenii
Transport do Słowenii

CHARAKTERYSTYKA SŁOWEŃSKIEGO RYNKU

Po wyjściu z długoletniego kryzysu gospodarczego, obecnie sytuacja tamtejszej gospodarki ma charakter rozwojowy i dynamiczny. Według statystyk, przemysł w większości opiera się na eksporcie towarów i usług. Rosną też potrzeby konsumentów, którzy nastawieni są na towary obcego pochodzenia o znacznie lepszej jakości. Następstwem tego jest coraz większe zapotrzebowanie na usługi z branży TSL. Symlog, jako jeden z czołowych liderów w tej branży, oferuje transport dostosowany pod indywidualne potrzeby zleceniodawcy. Dzięki pojazdom o różnej ładowności i przestrzeni ładunkowej możliwy staje się tranzyt każdego towaru, również takich, które wymagają skoordynowania wielu czynników logistycznych.

TRANSPORT DO SŁOWENII

Do najczęściej eksportowanych towarów z rynku słoweńskiego zalicza się przede wszystkim: części do pojazdów samochodowych i ciężarowych, narzędzia elektryczne, artykuły z branży chemicznej oraz branży odzieżowej. Rośnie też pozycja polskich firm na rynku słoweńskim, z roku na rok przybywa więcej sklepów, które sprzedają towar rodzimego pochodzenia. W szczególności są to produkty obuwnicze, ale i nie tylko – do Słowenii przewozi się produkty z tworzyw sztucznych, środki transportu – w tym samochody, statki oraz samoloty, towary budowlane oraz artykuły spożywcze. Faktem jest, że współpraca handlowa na linii Polska-Słowenia nabiera na znaczeniu, dowodzą tego statystyki według których obecność słoweńskich firm na polskim rynku jest coraz większa.

wygodna usługa multimodalna

WARTO ZAUFAĆ PROFESJONALISTOM

Dzięki wykwalifikowanym pracownikom biegle władającym językami obcymi, całkowity proces logistyczny oraz niezbędna dokumentacja pozostaje po stronie firmy Symlog. Stały monitoring gps pozwala w każdej chwili dokładnie zlokalizować położenie towaru – wszystko w trosce o dobro i spokój klientów. Oferta firmy nie ogranicza się jedynie to transportu ciężarowego – chcąc zapewnić elastyczność i dowolność naszych usług proponujemy też skorzystanie z transportu drogą kolejową oraz morską. Jest to atrakcyjna alternatywa, która pozwala zoptymalizować koszty przedsięwzięcia oraz umożliwić transport międzykontynentalny. Zapraszamy do głębszego zapoznania się z możliwościami, jakie są oferowane przez Symlog. Nasi konsultanci pomogą dostosować transport do każdej specyfikacji klienta.