TRANSPORT DO LITWY

TRANSPORT DO LITWY

Sąsiadująca z Polską Litwa posiada spore zaplecze gospodarcze, które sprawia, że z roku na rok pozycja kraju na arenie międzynarodowej rośnie w siłę. Bogate złoża naturalne oraz jakość wytwarzanych produktów zachęcają zagranicznych inwestorów do nawiązania trwałych relacji biznesowych. Firma Symlog oferuje kompleksowe usługi związane z transportem ciężarowym ładunków całopojazdowych, drobnicowych oraz przesyłek kurierskich na terenie całej Litwy, a także Europy. Do najczęściej wybieranych tras transportowych zalicza się Wilno, Kowno, Kłapejdę, Troki, Szawle, Poniewież, Połągę oraz Ucianę. Litwa to także sprawdzony partner biznesowy dla polskich przedsiębiorców – atrakcyjny rynek, niewielka odległość oraz rozpoznawalność polskich produktów sprawia, że od wielu lat współpraca pozostaje na bardzo wysokim poziomie.

LITWA – SĄSIEDNI KRAJ Z DUŻYM POTENCJAŁEM

Gospodarka Litwy w dużej mierze jest nastawiona na rolnictwo oraz hodowlę zwierząt, a także przemysł produkcyjny. Obecność naturalnych surowców, takich jak torf, drewno, oraz kilku skupisk ropy naftowej pozwala rozwinąć pozostałe gałęzie przemysłu – pod tym kątem na Litwie rozkwita także przemysł papierniczy i meblarski, hutnictwo, przemysł spożywczy, chemiczny i rafineryjny. Tego typu produkty znajdują swoje zastosowanie na zagranicznych rynkach – do największych partnerów handlowych zalicza się Rosję, Łotwę, Polskę, Estonię, Białoruś, Stany Zjednoczone, Holandię, Niemcy oraz Włochy.

TRANSPORT DO LITWY

Jeśli chodzi o eksport – na tej płaszczyźnie wyróżnia się ściśle określone grupy towarów, do których należą: lekarstwa oraz artykuły medyczne, plastikowe narzędzia oraz artykuły gastronomiczne, artykuły tytoniowe – w tym papierosy i cygara, produkty chemiczne, ropa naftowa, elementy dekoracyjne wnętrz oraz meble, zboża i żywność. Rosnący w siłę zagraniczny handel pozwala otrzymać całkiem spore zyski, które każdego roku wynoszą około 40 miliardów euro. Otwartość na zachodnie technologie sprawia, że do Litwy importuje się samochody oraz ciągniki rolne, jak również pozostałe środki transportu – między innymi do komunikacji zbiorowej, metale i ich przetworzone artykuły, maszyny elektryczne oraz mechaniczne, jak również oleje i źródła energii grzewczej.

Transport ciężarowy po Europie - usługi transportowe

CO OFERUJE SYMLOG

Symlog jako wiodący lider w branży TSL oferuje kompleksowe usługi transportowe, zapewniając bezpieczny i szybki transport ładunków. To, co nas wyróżnia, to indywidualne podejście do klienta oraz znajomość branży transportowej w wybranych regionach Europy. Dysponujemy nowoczesną flotą pojazdów ciężarowych, które dostarczą dowolny rodzaj ładunku. Bazując na zebranym doświadczeniu, a także na nowoczesnych rozwiązaniach, nasi pracownicy zaproponują najkorzystniejsze rozwiązanie transportowe, jednocześnie spełniając oczekiwania klienta. Oprócz transportu ciężarowego oferujemy także szeroki pakiet usług związanych ze spedycją kolejową oraz morską, zapewniając dzięki temu przesył towarów na szerszą skalę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy oraz do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania.