SPEDYCJA MORSKA

SPEDYCJA MORSKA

Spedycja morska to jeden z najlepszych sposobów na import i eksport towarów. Gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa załadunku i pozwala zoptymalizować koszty. Dzięki bogatemu doświadczeniu transport drogą morską nie ma przed nami żadnych tajemnic.

Zapytaj o szczegóły

KOMPLEKSOWE USŁUGI SPEDYCJI MORSKIEJ

Zadowolenie klienta ma dla nas najwyższą wartość. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby spełnić jego wszelkie wymagania. Realizując zlecenia, nie tylko dbamy o bezpieczeństwo załadunku, ale i skrupulatnie dopełniamy wszelkich procedur, jakie wynikają z przepisów prawa. Dzięki wyśrubowanym standardom nasze dostawy są zawsze na czas.

JAK WYGLĄDA TRANSPORT MORSKI?

Transport morski to nic innego jak przewóz towarów drogą wodną przez morza i oceany. Odbywa się on za pośrednictwem wyspecjalizowanych statków, np. kontenerowców, masowców czy też ro-ro, które transportują określone produkty z jednego portu do drugiego. Jest jednym z najbardziej ekonomicznych środków transportu. Charakteryzuje się również niewielką wypadkowością. Jego organizacją zajmują się firmy świadczące usługi spedycji morskiej.

TRANSPORT MORSKI – RODZAJE OBSŁUGIWANYCH ŁADUNKÓW

W przypadku spedycji i transportu morskiego najczęściej obsługuje się dwa typy ładunków – FCL oraz LCL. W przypadku tych pierwszych, Full Container Load, cały kontener przeznaczony jest na produkty jednego odbiorcy. Te drugie, Less then Container Load, to tzw. przesyłki drobnicowe. To towary, które znajdują się w jednym kontenerze, jednak należą do różnych odbiorców.

spedycja morska

DLACZEGO TRANSPORT MORSKI ODGRYWA WAŻNĄ ROLĘ W HANDLU MIĘDZYNARODOWYM?

Transport morski odgrywa niezwykle ważną rolę w handlu międzynarodowym. Usprawnia wymianę towarową pomiędzy kontynentami, a także stanowi istotne ogniwo globalnego łańcucha dostaw. Nic więc dziwnego, że liczba ładunków przewożonych drogą morską z roku na rok wzrasta.

Tym, co zrewolucjonizowało transport morski, było ujednolicenie kontenerów przewozowych. W efekcie możliwe stało się ich transportowanie za pośrednictwem zarówno ciężarówek, jak i statków, a czas potrzebny na przeładowanie towarów pomiędzy tymi dwoma środkami transportu został skrócony do minimum.

Obniżyło to koszty transportu i zachęciło eksporterów oraz importerów do przewozu ładunków drogą morską.

Bez transportu morskiego towarów trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat. Jego znaczenie jest szczególnie widoczne w krajach azjatyckich i afrykańskich, gdzie infrastruktura drogowa pozostawia wiele do życzenia. Oto dlaczego transport jest podstawą wymiany międzynarodowej.

Dociera w te miejsca, gdzie inne środki transportu nie mogą.

TRANSPORT MORSKI – CO PRZEWOZI SIĘ W KONTENERACH?

Transport drogą morską opiera się na kontenerach, które pozwalają na przewóz zróżnicowanych towarów – od suchych, poprzez produkty wymagające chłodzenia, aż po płynne. Zboża, tkaniny, sprzęty elektroniczne, mięso, zabawki, maszyny i urządzenia – wszystko to może być z powodzeniem transportowane na kontenerowcu.

SPEDYCJA I TRANSPORT MORSKI – OFERTA SYMLOG

Transport morski międzynarodowy jest integralnym elementem spedycji morskiej. Nasza firma oferuje kompleksowe usługi spedycyjne. Zapewniamy serwis logistyczny, odprawy celne, magazynowanie oraz monitorowanie przesyłek. Obsługujemy ładunki w polskich i zagranicznych portach. Elastycznie dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb klienta, gwarantując optymalne rozwiązania transportowe w atrakcyjnych cenach. Szybko i wygodnie i z gwarancją, że przesyłka dotrze na miejsce bezpiecznie.

W SYMLOG stale się rozwijamy i stawiamy na nowoczesne rozwiązania z zakresu spedycji morskiej. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrealizować nawet trudne i wymagające zlecenia. Oferujemy błyskawiczną wycenę oraz jasne warunki współpracy. Nasz zespół wykwalifikowanych pracowników służy również fachowym doradztwem. Nie wiesz, czy transport morski to dobre rozwiązanie dla Twojego ładunku? Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

ZADZWOŃ