SPEDYCJA MORSKA

SPEDYCJA MORSKA

Transport morski to jeden z najlepszych sposobów na import i eksport towarów. Gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa załadunku i pozwala zoptymalizować koszty. Dzięki bogatemu doświadczeniu transport wodny nie ma przed nami żadnych tajemnic.

Zapytaj o szczegóły

KOMPLEKSOWE USŁUGI SPEDYCJI MORSKIEJ

Zadowolenie  Klientów ma dla nas najwyższą wartość, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby spełnić wszelkie wymagania i kryteria związane z prowadzonymi działaniami. Realizując zlecenia, nie tylko dbamy o bezpieczeństwo załadunku, ale też skrupulatnie dopełniamy procedury, jakie wynikają z przepisów prawa. Dzięki wyśrubowanym standardom, a także wypracowanym procedurom, nasze dostawy realizowane drogą wodną zawsze docierają do celu na czas.

TRANSPORT MORSKI – CHARAKTERYSTYKA

Prowadzone przez nas działania polegają na przewozie zróżnicowanych towarów przez morza i oceany. Odbywa się on za pośrednictwem wyspecjalizowanych statków, np. kontenerowców, masowców czy też statków towarowych typu ro-ro, które transportują określone produkty z jednego portu do drugiego. Przewóz drogą wodną to jeden z najbardziej ekonomicznych środków transportu. Nawet wówczas, gdy weźmiemy pod uwagę dostępne opłaty za przewóz towarów statkiem. Co więcej, charakteryzuje się niewielką wypadkowością, dzięki czemu zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa ładunku.

RODZAJE OBSŁUGIWANYCH ŁADUNKÓW W SPEDYCJI MORSKIEJ

W ramach spedycji i transportu morskiego najczęściej obsługuje się dwa typy ładunków – FCL oraz LCL.

W przypadku tych pierwszych (Full Container Load), cały kontener przeznaczony jest na produkty jednego odbiorcy. Te drugie natomiast (Less then Container Load) to tzw. przesyłki drobnicowe. Towary znajdują się w jednym kontenerze, jednak należą do różnych odbiorców. Dla naszych Klientów realizujemy transport wodny dwóch typów – zarówno FCL, jak LCL.

iwona-gorska-kurek

Iwona Górska-Kurek

Mobile: +48 782 223 343
Tel.: +48 22 203 46 71 wew.1
Email: igk@symlog.eu

 

spedycja morska

DLACZEGO TRANSPORT MORSKI ODGRYWA WAŻNĄ ROLĘ W HANDLU MIĘDZYNARODOWYM?

Przewóz towarów drogą wodną od lat jest kluczowy dla gospodarek wielu państw. Usprawnia wymianę towarową pomiędzy kontynentami, a także stanowi istotne ogniwo globalnego łańcucha dostaw. Nic więc dziwnego, że liczba ładunków przewożonych drogą morską z roku na rok wzrasta.

Tym, co zrewolucjonizowało transport morski, było ujednolicenie kontenerów przewozowych. W efekcie możliwe stało się ich transportowanie zarówno za pośrednictwem ciężarówek, jak i statków, a czas potrzebny na przeładowanie towarów pomiędzy tymi dwoma środkami transportu został skrócony do minimum.

Ładunek statku morskiego zaczął być więc obsługiwany znacznie szybciej. Jednocześnie, obniżyły się koszty transportu. Wszystko to zachęciło eksporterów oraz importerów do przewozu ładunków właśnie drogą morską.

Bez transportu morskiego trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat. Jego znaczenie jest szczególnie widoczne w krajach azjatyckich i afrykańskich, gdzie infrastruktura drogowa pozostawia wiele do życzenia. Statki docierają do miejsc niedostępnych dla wielu innych środków transportu.  

TRANSPORT MORSKI – CO PRZEWOZI SIĘ W KONTENERACH?

Fracht morski opiera się na kontenerach, które pozwalają na przewóz zróżnicowanych towarów – od suchych, poprzez produkty wymagające chłodzenia, aż po płynne. Zboża, tkaniny, sprzęty elektroniczne, mięso, zabawki, maszyny i urządzenia – wszystko to może być z powodzeniem transportowane na kontenerowcu.

Warto podkreślić, jak ważną funkcję odgrywa transport morski w Polsce. Stanowi on prawdziwe okno na świat dla wielu firm. Zapewnia sprawną wymianę handlową z krajami oddalonymi o kilka-kilkanaście tysięcy kilometrów. Jest więc niezwykle istotny zarówno dla krajowego importu, jak i eksportu.

SPEDYCJA I TRANSPORT MORSKI – OFERTA SYMLOG

Transport morski międzynarodowy jest integralnym elementem spedycji morskiej. Nasza firma oferuje usługi o charakterze kompleksowym. Zapewniamy serwis logistyczny, odprawy celne, magazynowanie oraz monitorowanie przesyłek.

Obsługujemy ładunki w polskich i zagranicznych portach. Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb Klienta, gwarantując optymalne rozwiązania transportowe w atrakcyjnych cenach. Wszystkie działania wykonujemy szybko oraz sprawnie. Z gwarancją, że przesyłka dotrze na miejsce bezpiecznie i o czasie.

W Symlog stale się rozwijamy i stawiamy na nowoczesne rozwiązania z zakresu spedycji morskiej. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrealizować nawet trudne i wymagające zlecenia. Oferujemy błyskawiczną wycenę oraz jasne warunki współpracy. Nasz zespół wykwalifikowanych pracowników służy również fachowym doradztwem.

Nie wiesz, czy transport morski to dobre rozwiązanie dla Twojego ładunku? A może masz inne pytania? Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.