SPEDYCJA KONTENEROWA

TRANSPORT KONTENEROWY

SPEDYCJA KONTENEROWA

Kontenery to coraz popularniejszy sposób transportu towarów. Gwarantują one bezpieczeństwo przewożonych rzeczy oraz niższe koszty przewozu. Kontenery doskonale sprawdzają się w przypadku spedycji multimodalnej oraz w transporcie na duże odległości.

Zapytaj o szczegóły

INTERMODALNA SPEDYCJA KONTENEROWA

Symlog organizuje transport intermodalny przeważnie kontenerami 20’, 40’ i 45’ HC. Nadają się one do spedycji różnych typów towarów. Oferujemy również kontenery platformy, open-top oraz kontenery chłodnicze.

Nie wiedzą Państwo jaki typ kontenera będzie najbardziej odpowiedni do Waszych wymagań? Pomożemy wybrać taki rodzaj, który doskonale sprawdzi się w przewozie wskazanych towarów. Co więcej, odbierzemy kontener odpowiednim samochodem i zorganizujemy cały transport optymalizując dla Państwa koszty i czas przesyłki.

ZAKRES USŁUGI SPEDYCJI KONTENEROWEJ

Realizujemy pełny cykl organizacji transportu intermodalnego – od miejsca nadania do adresata (door-to-door). W ramach tego zapewniamy:

 • opracowanie optymalnej trasy przewozu pod względem kosztów i czasu;
 • pomoc w wyborze wielkości i rodzaju kontenera;
 • booking miejsca na pociągu lub statku;
 • odbiór towaru od klienta za pomocą transportu samochodowego z podwoziem kontenerowym;
 • przeładunek kontenera w zależności od miejsca przeznaczenia na statek lub kolej;
 • po dotarciu do portu przeznaczenia – ewentualne formalności celne;
 • przeładunek kontenera na samochód;
 • dowóz samochodem z podwoziem kontenerowym na miejsce odbioru.
spedycja kontenerowa

INTERMODALNA SPEDYCJA KONTENEROWA - DESTYNACJE

Symlog oferuje swoim Klientom intermodalną spedycję kontenerową na całym świecie. Przeprowadzimy udany transport do najdalszych miejsc takich jak Azja, Australia, Afryka i obie Ameryki.

Transport z wykorzystaniem kontenerów doskonale sprawdza się w dalekobieżnej spedycji kolejowej – na przykład w relacji Polska – Chiny.

Naszą specjalnością jest także spedycja kontenerowa do krajów europejskich. Szybko i w konkurencyjnych cenach przewieziemy towary zapakowane w kontenerach do takich krajów jak: Wielka Brytania, Irlandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania czy Włochy. W tych państwach często spedycja samochodowa jest mało konkurencyjna cenowo z powodu niewielu ładunków powrotnych.

Kontenery, których używamy na tych trasach to 45’HCPW i odpowiadają wielkością samochodom ciężarowym.
Mogą zabrać 24 tony towaru, 33 palety euro i mają kubaturę około 89 m3. Dokładne wymiary tutaj: tabor

KONKURENCYJNE CENY

Transport kontenerowy oferuje możliwość obniżenia kosztów związanych z przewozem towarów. Wynika to z faktu unifikacji rozmiarów przesyłek do kilku rodzajów kontenerów.

Spedycja kontenerowa jest także znacznie szybsza w obsłudze w przypadku zmiany środka transportu, co czyni ją niezwykle wygodną w przypadku usług multimodalnych wykorzystujących różne możliwości przewozu towarów – od transportu morskiego, przez samochodowy po kolejowy.

Spedycja kontenerowa to doskonała alternatywa dla tradycyjnego przewozu towarów samochodami ciężarowymi. Pozwala ona na szybką organizację oraz optymalizację kosztów transportu.

Dodatkowym atutem naszej firmy jest pełna opieka nad powierzonym towarem. Symlog wykona także:

 • ewentualne odprawy celne;
 • zrealizuje ubezpieczenia Cargo;
 • prowadzi monitoring przesyłek.
ZADZWOŃ