SPEDYCJA KONTENEROWA

TRANSPORT KONTENEROWY

SPEDYCJA KONTENEROWA

Kontenery to coraz popularniejszy środek transportu towarów. Gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa znajdujących się w nich rzeczy, a także optymalizację kosztów przewozu. Między innymi dzięki temu doskonale sprawdzają się one podczas spedycji multimodalnej i w transporcie na duże odległości.

Zapytaj o szczegóły

INTERMODALNA SPEDYCJA KONTENEROWA

W Symlog najczęściej organizujemy transport intermodalny kontenerami 20’, 40’ i 45’ HC. Nadają się one do spedycji różnych typów towarów, zawsze zapewniając ich pełną ochronę. Co więcej, oferujemy również transport kontenerów chłodniczych, open-top i typu „platformy”.

Nie wiesz, jaki typ kontenera będzie najlepiej pasował do Twoich wymagań i specyfiki przewożonego ładunku? Nie straconego! Zapewniamy fachowe doradztwo i kompleksową pomoc w doborze najlepszych rozwiązań. Następnie odbierzemy kontener specjalnym, odpowiednio przygotowanym samochodem i zorganizujemy cały przewóz. Dzięki temu zaoszczędzisz czas oraz środki finansowe.

Transport kontenerowy – zakres usług

Realizujemy pełny cykl organizacji spedycji intermodalnej – od miejsca nadania do adresata (door-to-door). Pragniemy świadczyć usługi o charakterze kompleksowym, niezależnie od specyfiki zlecenia i rodzaju ładunku. W ramach naszej działalności zapewniamy:

 • opracowanie optymalnej trasy przewozu pod względem kosztów i czasu;
 • pomoc w wyborze wielkości i rodzaju kontenera;
 • booking miejsca na pociągu lub statku;
 • odbiór towaru za pomocą transportu samochodowego z podwoziem kontenerowym;
 • przeładunek kontenera w zależności od miejsca przeznaczeniana statek lub kolej;
 • załatwienie formalności celnych po dotarciu do wskazanego portu;
 • przeładunek kontenera na samochód;
 • dowóz samochodem z podwoziem kontenerowym na miejsce odbioru.
spedycja kontenerowa

INTERMODALNA SPEDYCJA KONTENEROWA - DESTYNACJE

Symlog oferuje swoim Klientom intermodalną spedycję kontenerową na obszarze całego świata. Przeprowadzimy udany transport do najbardziej oddalonych miejsc na globie – do Azji, Australii, Afryki i obu Ameryk.

Ze względu na szereg korzyści związanych z optymalizacją kosztów, a także wysoką sprawnością przewozu, transport kontenerowy doskonale sprawdza się też w ramach dalekobieżnej spedycji kolejowej – na przykład w relacji Polska-Chiny.

Naszą specjalnością jest również spedycja kontenerowa do krajów europejskich. Szybko (i po korzystnych cenach) przewieziemy towary zapakowane w kontenerach do takich krajów jak: Wielka Brytania, Irlandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania czy Włochy. W przypadku tego typu destynacji, spedycja samochodowa jest mało konkurencyjna cenowo z powodu niewielu ładunków powrotnych. Nasze usługi zapewnią więc optymalizację kosztów przewozu.

Na tych trasach korzystamy z kontenerów 45’HCPW, które odpowiadają wielkością samochodom ciężarowym. Mogą zabrać 24 tony towaru i 33 palety euro – ich kubatura wynosi około 89 m3. Dokładne ich wymiary przedstawiamy w tutaj.

SPRAWNA SPEDYCJA KONTENERÓW I KONKURENCYJNE CENY

Organizowany przez nas transport kontenerowy pozwala na obniżenie kosztów przewozu wielu towarów. Wynika to z faktu unifikacji rozmiarów przesyłek do kilku rodzajów kontenerów.

Tego typu spedycja jest także znacznie szybsza w obsłudze w przypadku zmiany środka transportu, co czyni ją niezwykle wygodną w ramach realizacji usług multimodalnych, wykorzystujących różne możliwości przewozu towarów – od transportu morskiego, przez samochodowy po kolejowy.

Spedycja kontenerowa to doskonała alternatywa dla tradycyjnego przewozu towarów samochodami ciężarowymi. Pozwala ona na szybką organizację oraz optymalizację kosztów transportu. Dodatkowym atutem naszej firmy jest pełna opieka nad powierzonym towarem. Co więcej, Symlog:

 • wykona ewentualne odprawy celne;
 • zrealizuje ubezpieczenia Cargo;
 • prowadzi monitoring przesyłek.

Jeśli więc zależy Ci na sprawnym przewozie ładunku o różnej specyfikę, a także profesjonalnie przeprowadzonej spedycji multimodalnej, serdecznie zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.