KOLEJ Z CHIN TAŃSZA NIŻ STATEK!

TYLKO MY TO POTRAFIMY!

Z roku na rok transport kolejowy odgrywa coraz większą rolę w wymianie towarowej pomiędzy Unią Europejską a Chinami. W ubiegłych latach, na tzw. Nowym Jedwabnym Szlaku, uruchomiono w sumie blisko 13 000 pociągów. Błyskawiczny wzrost rynku sprawił, że w ciągu niespełna 6 lat około 7% wymiany handlowej Chiny-UE – towary o wartości 50 mld dolarów – trafiło na polskie tory. W samym 2018 roku uruchomiono ponad 6500 pociągów i mimo, iż ta gałąź transportu jest stosunkowo młoda, może stanowić szybszą i tańszą alternatywę dla transportu morskiego.

PRZEKONAJ SIĘ!

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Email (wymagane)

  Wyrażam zgodę na to by, kontaktując się z Symlog Sp. z o.o. moje dane osobowe były przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności firmy opisaną tutaj: Polityka Prywatności

  SZYBKOŚĆ DOSTAWY

  Brak „magazynu w drodze”, szybszy obrót gotówki

  Czas dostawy od-drzwi-do-drzwi 16-24 dni zamiast 50-60 dni morzem

  LCL TAŃSZY NIŻ MORZEM

  W przypadku cen EXW stawki kolejowe niższe niż morskie

  STAŁE STAWKI

  Po akceptacji oferty stawka pozostaje bez zmian nawet do roku czasu

  BRAK ROLOWANIA KONTENERÓW

  Po złożeniu bookingu data wyjazdu pociągu z kontenerem się nie zmienia

  WIELE WYJAZDÓW W TYGODNIU

  W zależności od operatora od 1 pociągu w miesiącu do 2 dziennie!

  ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRZEWOŹNIKA

  Brak awarii wspólnej. Odpowiedzialność do pełnej wysokości towaru brutto (konwencja SMGS)

  ŚLEDZENIE POCIĄGÓW

  Codzienna informacja o pozycji kontenera

  Z NAMI
  KOLEJ JEST TAŃSZA.

  PRZEKONAJ SIĘ!

  KOLEJĄ SZYBCIEJ NIŻ MORZEM

  Powszechnie utarte opinie na temat opóźnień pociągów z Chin, a co za tym idzie nieterminowych dostaw, w wielu przypadkach są bezpodstawnym mitem i wynikają nieznajomości rynku kolejowego. Nasze doświadczenie i jasne warunki współpracy zapewniają terminowe dostawy, a przez to uzyskanie realnych korzyści z usług kolejowych.

  Czas transportu towaru pomiędzy Chinami, a terminalem w Małaszewiczach zależy od dwóch  głównych aspektów: pierwszym z nich jest położenie terminala kolejowego na terenie Chin, drugim natomiast wybór trasy, jaką porusza się pociąg. Odpowiednia kombinacja tych dwóch czynników warunkuje dobór najbardziej optymalnej usługi kolejowej nie tylko pod względem czasu, ale również  kosztów.

  Nasze wieloletnie doświadczenie pozawala nam zaoferować różne rozwiązania na rynku intermodalnych przewozów kolejowych z Chin. Nasza oferta zawiera usługi organizacji transportu ekonomicznego oraz transportu premium. Terminale oferujące rozwiązania ekonomiczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Bywają przez to obciążone dużą ilością pracy, co niekiedy wpływa na ich terminowość. Z tego względu oferujemy także rozwiązania typu Premium, skierowane do Klientów, dla których czas to pieniądz.

  Nie możemy obiecać, że towar z Chin dotrze na z góry określony czas. Złożoność procesu nie pozwala na wyeliminowanie wszystkich potencjalnych opóźnień. Możemy jednak zagwarantować, że kontener na 100% wyjedzie dokładnie tym pociągiem, na którym ma zarezerwowane miejsce. Bez żadnych obaw o rolowanie kontenera, z czym niestety często można spotkać się korzystając z usług transportu morskiego.

  Jeśli zdecydowałeś, że chcesz otrzymać towar szybko, szybciej niż transportem morskim, nie chcesz ryzykować znacznych opóźnień dostawy i jesteś skłonny zapłacić nieco więcej, warto skorzystać z usług intermodalnych przewozów kolejowych. W ostatecznym rozrachunku wybór ten decyduje o uzyskaniu najbardziej optymalnych korzyści w relacji kosztu pieniądza w czasie, a tym samym maksymalizacji zysku.

  GWARANCJA SZYBSZEGO TRANSPORTU

  TYLKO Z NAMI!

  Z NAMI KOLEJ JEST TAŃSZA

  Jak wynika z naszych doświadczeń, transport kolejowy może zostać zrealizowany nie tylko prawie dwa razy szybciej niż transport morski, ale może także równocześnie generować znacznie niższe koszty, szczególnie w formule door-to-door. Decydują o tym, chociażby koszty transportu po Chinach czy wysokość opłat handlingowych, które w przypadku kolei są często po prostu niższe. W dobie szybko zmieniającego się rynku te małe, aczkolwiek niezwykle istotne kwestie, mogą zostać niezauważone, a mają istotny wpływ na ostateczną cenę dostawy. W naszej firmie, na bieżąco monitorujemy rynek i szukamy dla Ciebie najbardziej optymalnych rozwiązań.

  Przed uruchomieniem Kolejowego Jedwabnego Szlaku europejscy importerzy chińskich towarów w zdecydowanej większości dokonywali transakcji zakupu towarów na warunkach FOB port. W ten sposób eksporter sprzedawał towar wraz z frachtem do portu, zarabiając sowicie na organizacji transportu po terenie Chin. Importer mógł sam zorganizować taki transport, jednak w ostatecznym rozrachunku stawało się to nieopłacalne. Warunki FOB port były oczywistym wyborem współpracy z Chińskimi eksporterami.

  Rozwój Kolejowego Jedwabnego Szlaku pozwolił nam na wdrożenie zupełnie nowych rozwiązań w dziedzinie importu z Chin. Zachęcamy wszystkich naszych klientów by w pełni kontrolowali swój łańcuch dostaw przez co przewozy kolejowe w większości realizowane są na zasadach EXW fabryka/magazyn. Wdrażając usługę odbioru towaru bezpośrednio z magazynu, niwelujemy koszty marży transportowych naliczanych przez eksportera. Eksporter nie ma wiedzy na temat wielu nowych rozwiązań kolejowych istniejących na rynku, a profesjonalny spedytor jakim jesteśmy na bieżąco monitoruje rynek i wybiera najlepsze rozwiązania na moment zlecenia przesyłki.

  Wystarczy popatrzeć na mapę ile jest terminali przeładunkowych w Chinach, a jasne się staje, że fabryki w głębi lądu są bliżej położone do terminali kolejowych niż do portów. Tylko specjaliści wiedzą, że nie zawsze najbliższy terminal kolejowy jest najtańszym rozwiązaniem. Czasem warto wysłać towar do dalszego terminala by całkowity fracht w formule door-to-door był istotnie tańszy. Właściwie poprowadzony proces wyceny frachtu przez specjalistę skutkuje uzyskaniem bardzo atrakcyjnych stawek za fracht kolejowy. Drobnica kolejowa z Chin może być tańsza niż drobnica morska, co często pokazujemy na konferencjach jako edukatorzy rynku.

  tania kolej z chin
  tania kolej z chin
  tania kolej z chin

  Wprowadzanie nowych rozwiązań w zakresie usług transportowych na rynek zawsze wiąże się z koniecznością przekonania Klientów o ich wyższej skuteczności i opłacalności w stosunku do dotychczas wykorzystywanych rozwiązań. Obecnie, po kilku latach doświadczeń w organizacji transportu produktów za pomocą ekspresowych pociągów kolejowych i związanych z tym usług multimodalnych, możemy zagwarantować nie tylko znacznie szybszy, niż drogą morską, transport towarów, ale także zapewnić, że jest on niejednokrotnie tańszy, niż ten realizowany statkami kontenerowymi. 

  Zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym. Przekaż nam swoje oczekiwania w zakresie przewozu towarów z Chin, a my przygotujemy ofertę, która w sposób optymalny dostosowana będzie do potrzeb Twojej firmy.

  tania kolej z chin

  CHĘTNIE DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ

  SKONTAKTUJ SIĘ

  BEZ ZOBOWIĄZAŃ