uslugi spedytora

Potocznie sądzi się, że pośrednik przy przewozie rzeczy jakim jest spedytor to ktoś kto bierze pieniądze za nic. Nie posiada przecież samochodu, magazynu, czy statku. Często spotykamy się z pytaniem: – po co na rynku są spedytorzy, przecież bezpośrednia współpraca z przewoźnikami, bez spedytora, powinna okazać się bardziej konkurencyjna kosztowo,

Otóż nie jest!

Taki sposób myślenia jest często spowodowany nieznajomością charakterystyki pracy spedytora i przewoźnika. Poniżej prezentujemy kilka różnic między spedytorem a przewoźnikiem:

Pytanie:Spedytor:Przewoźnik:
Korzysta z usług wielu dostawcówTakNie
Może obsłużyć każdą trasęTakNie
Ma nieograniczone zasoby taboru transportowegoTakNie
Ma dostępny sprzęt w każdej lokalizacjiTakNie
Towar jest ubezpieczony za pomocą OCPTakTak
Zorganizuje przeładunki, magazynowanie, obsługę celnąTakNie
Zaoferuje transport multimodalny (zmiana środka transportu)TakNie
Oferuje najlepszą cenę spośród wielu dostawcówTakNie

Przewoźnik ukierunkowany jest na zrealizowanie transportu za jego cenę, jego sprzętem i na jego warunkach. Optymalizacja kosztowa dla klienta nie jest w jego interesie.

Spedytor jest w stanie spenetrować rynek celem wybrania najlepszej oferty dostępnej dla klienta w danym czasie i określonej relacji transportowej. Dodatkowo spedytor sprawdza wiarygodność, opinię i zabezpieczenie każdego przewoźnika w profesjonalny sposób, co pozwala na zrealizowanie bezpiecznego transportu.

Spedytor korzysta z szerokiej bazy podwykonawców, nie tylko krajowych, ale również zagranicznych, co w wielu przypadkach ma olbrzymi wpływ na cenę przy transportach międzynarodowych.

Jak widać na powyższym przykładzie współpraca klienta ze spedytorem ma bardzo dużo zalet. Podstawą działalności spedytora jest wiedza z zakresu prawa transportowego, doświadczenie i szeroka sieć kontaktów, która pozwala na zdobywanie najlepszych okazji transportowych dla klienta.

Jeżeli chcieliby Państwo poznać więcej korzyści jakie niesie współpraca ze spedycją zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Bezpłatnie dokonamy analizy czy Państwa aktualne stawki transportowe są atrakcyjne względem rynku.