Różnorodny tabor

Branża transportowa rozwija się w ostatnich latach bardzo dynamicznie, a nowoczesne technologie sprzyjają powstawaniu nowatorskich pomysłów dostosowanych do zmieniającego się rynku. Firmy spedycyjne prześcigają się w dopasowywaniu usług do indywidualnych potrzeb swoich wymagających klientów, jednak kluczem do sukcesu jest przede wszystkim oferta zróżnicowanego taboru pojazdów transportowych.

Szeroki wachlarz możliwości transportu

Gwarancją sukcesu w dziedzinie transportu, spedycji i logistyki jest optymalizacja usług i dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb klienta. Konkurencja na rynku nieustająco rośnie, więc firmy specjalizujące się w organizacji przewozów muszą wyróżniać się wyjątkową elastycznością.

Korzystanie z różnorodnego taboru pozwala zaproponować nawet najbardziej wymagającemu klientowi ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb. Dostosowanie pojazdu do rodzaju i ilości przewożonego ładunku jest najważniejsze w całym procesie. Wykorzystać można zarówno samochód jak i kontener czy wagon kolejowy, dostosowując wybór do ilości i rodzaju transportowanego towaru, warto więc zaufać doświadczonej firmie spedycyjnej i skorzystać z ich propozycji i sugestii.

Ostatnie lata przyniosły intensywny rozwój w zakresie formy przewożenia towarów, a stalowe kontenery są coraz lepiej dostosowane do rodzaju przewożonych ładunków. Odpowiedzią na potrzeby rynku stały się więc m.in. kontenery-chłodnie, służące do przewozu artykułów świeżych i szybko psujących się jak żywność, rośliny czy leki. Również kontenery czy wagony  zostały dostosowane do przewożenia ładunków o dużych i nietypowych gabarytach. Powstałe w ten sposób kontenery-platformy, czy wagony-platformy są coraz częściej wykorzystywane w transporcie.

Zróżnicowany tabor oznacza niezawodność

Rzetelna firma spedycyjna, która organizuje przewóz towarów korzysta wyłącznie z usług przewoźników, którzy dbają o swój tabor, dokonują regularnych przeglądów samochodów w autoryzowanych serwisach oraz wymieniają je co kilka lat na nowe, aby zachować wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności swoich usług. Różnorodność taboru to również zabezpieczenie całego procesu w razie awarii – możliwość podstawienia innego pojazdu pozwoli szybko powrócić do pierwotnie ustalonego planu, nie narażając dostawy na opóźnienie.

Firmy posiadające dostęp do zróżnicowanego taboru oferują niezwykłą elastyczność, obecnie bardzo pożądaną na rynku. Mile widziane są możliwości dostosowania konkretnego pojazdu pod potrzeby danego klienta, jak np. dopasowanie i zmodyfikowanie zabudowy auta do ilości i rodzaju ładunku, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa przewożonego towaru. Klienci, dla których ważna jest ekologia i dbanie o środowisko, na pewno docenią z kolei wybór pojazdów, które spełniają te nawet najbardziej rygorystyczne normy emisji spalin.

Warto pamiętać również o tym, że branża transportowa rozwija się cały czas i nieustannie pojawiają się nowe możliwości transportowe, więc godna zaufania firma spedycyjna powinna podążać za zmianami i na bieżąco rozbudowywać i aktualizować swoją ofertę.

Bogata i elastyczna oferta firm spedycyjnych

Firmy spedycyjne będące organizatorami transportu korzystają z usług podwykonawców dysponujących zróżnicowanym taborem. Pozwala to na pełną elastyczność i brak ograniczeń w wyborze pojazdu, a dzięki szerokiemu wachlarzowi taboru możliwe jest dopasowanie transportu do praktycznie każdego rodzaju przewożonego towaru.

Coraz więcej firm otwiera się na różnorodne potrzeby swoich klientów oferując przewóz zarówno całościowo, zbiorczo jak i pojedynczych przesyłek czy palet. Kolejnym udogodnieniem, coraz chętniej proponowanym klientom, jest możliwość śledzenia trasy pojazdu, dzięki czemu istnieje możliwość skontrolowania przewozu w dowolnej chwili, co znacząco podkreśla rzetelność firmy. Coraz częściej firmy spedycyjne oferują klientom dedykowanego opiekuna, doświadczonego spedytora, który na bieżąco odpowiada na ich pytania i wątpliwości i pomaga sfinalizować cały proces, dbając o to, aby przesyłka dotarła bezpiecznie do celu.