tania kolej z chin

Współpraca na linii Polska-Chiny trwa w najlepsze od dawien dawna. Dzięki możliwościom transportowym oraz potencjałowi obu państw z roku na rok można odnotować coraz mocniejsze zacieśnianie się relacji gospodarczych. Zarówno Chiny jako światowa potęga, jak i Polska posiadają sporo możliwości, które wypełniają luki gospodarcze obu państw. Co więc oferuje wzajemna wymiana towarów i jakie rodzi korzyści?

Chiny i Polska – dobrzy partnerzy w interesach

Wraz z otwarciem Nowego Jedwabnego Szlaku transportowego wzrosły możliwości do nawiązania nowych relacji handlowych pomiędzy państwami. Dzięki przywiązaniu do tradycji oraz docenianiu wspólnych wartości Polska i Chiny cieszą się ogromnym zaufaniem wśród krajowych przedsiębiorców. Według ostatnich statystyk średni roczny obrót związany z wymianą handlową pomiędzy państwami wynosi około 136 miliardów złotych, co podkreśla jak wiele wzajemnych korzyści generuje ta międzykontynentalna współpraca. Wśród szeregu produktów, które zostają eksportowane do Chin z Polski wyróżnia się narzędzia oraz części elektroniczne, tworzywa sztuczne oraz ich półprodukty, jak również metale nieszlachetne. Z kolei polski rynek jest otwarty na produkty włókiennicze, narzędzia elektroniczne, odzież oraz narzędzia i maszyny przemysłowe.

Biorąc pod uwagę niezwykle silną konkurencję Polska od wielu lat zapewnia solidne partnerstwo i zachęca do prowadzenia dalszych działań biznesowych. Pomimo nieustannego rozwoju oba państwa są cały czas otwarte na napływ nowoczesnych technologii, które pozwolą usprawnić krajową gospodarkę. Dzięki tak szerokim perspektywom kooperacji, coraz więcej polskich przedsiębiorców decyduje się na nawiązanie partnerstwa z partnerami chińskimi. Pozyskiwanie nowych towarów oraz ich późniejszy transport wymaga skorzystania z usług solidnego przewoźnika, który kompleksowo zajmie się organizacją transportu różnego rodzaju towarów. W tym celu z pomocą przychodzą ekspresowe pociągi multimodalne, które łączą Azję ze starym kontynentem. 

Ekspresowe pociągi z Chin – sprzymierzeniec w biznesie

Decydując się na transport towarów z innego kontynentu należy wybrać przewoźnika, który

gwarantuje kompleksowość usług.  By móc zapewnić maksymalny komfort transport towarów do Polski obejmuje nie tylko przewóz ładunku pomiędzy kontynentami, ale także odbiór towaru od klienta, jego przeładowanie – w tym magazynowanie oraz dostarczenie pod wskazany adres zarówno w kraju, jak również zagranicą. Dzięki specyfikacji transportu istnieje możliwość przewiezienia dowolnego rodzaju ładunku, bez ograniczeń ilościowych. W ten sposób z powodzeniem przewozić można zarówno żywność, a także materiały narażone na działanie czynników zewnętrznych.

Dzięki skorzystaniu z oferty multimodalnych pociągów z Chin klient uzyskuje pełny wgląd w usługę. W ten sposób jest on informowany o przewidywanym terminie dostawy, jak również może na bieżąco śledzić położenie jego ładunku. Transport ładunku to także odpowiedzialność i bezpieczeństwo. Chcąc zapewnić najwyższą jakość usług nad każdym zleceniem czuwa zespół doświadczonych pracowników, który zadba o każdy – nawet najmniejszy szczegół.

Usługa door to door to kolejne udogodnienie, które pozwala prowadzić stałą wymianę handlową. Poprzez zachowanie regularnych terminów wyjazdów eliminuje się również ryzyko ewentualnego przestoju i utraty towaru, co pozwala rozwijać strukturę swojej działalności. Dzięki tak zaawansowanej usłudze klient zyskuje nie tylko czas, ale i swobodę.

Sporządzenie odpowiedniej dokumentacji przewozowej, a także kontakt z urzędami celnymi to rola spoczywająca na firmie spedycyjnej. W ofercie firmy Symlog znaleźć można szereg usług gwarantujący szybki i bezpieczny transport zarówno z Chin do Polski, jak również z Polski do Chin. Wierzymy, że proponowane przez nas rozwiązania spełnią wszelkie oczekiwania naszych klientów gwarantując tym samym całkowity komfort i swobodę.