TABOR

TABOR

W celu obsłużenia tysięcy przesyłek pracujemy z różnorodnym sprzętem transportowym. Tu znajdą Państwo rodzaje i wymiary najczęściej wykorzystywanego przez nas taboru.

Zapytaj o szczegóły

TABOR

Symlog Sp. z o.o. działa na rynku transportu międzynarodowego jako firma spedycyjna. Nie posiadamy własnego taboru, ale korzystamy z narzędzi zaufanych przewoźników. Pozwala nam to na zorganizowanie dowolnego środka transportu samochodowego, kontenerowego lub kolejowego odpowiedniego dla Państwa potrzeb. Poniżej przedstawiamy zestawienie pojazdów i środków transportu jakich używamy najczęściej.

Oto lista rodzajów samochodów, z których najczęściej korzystamy przy realizacji transportów wewnątrz europejskich:

Samochody
RodzajDługość (m)Szerokość (m)Wysokość (m)Objętość (m3)Max waga towaru (t)Euro pal
Bus4,601,801,80151,506
Plandeka13,602,442,759124,0033
Mega13,602,443,0010024,0033
Chłodnia13,602,442,759122,0033
Izoterma13,602,442,759124,0033
Zestaw do towarów ciężkich15,502,442,7510424,0038
Zestaw do towarów lekkich15,502,442,751046,0038

W przypadku, gdy grę wchodzi transport towarów do Irlandii, Wielkiej Brytanii, Islandii, Włoch, Portugalii i Hiszpanii, bardzo opłaca się korzystać z transportu kontenerowego (dostawy bezpośrednie lub z przeładunkiem z samochodu). Najpopularniejszym typem jednostki w tym rodzaju transportu są kontenery 45’HCPW. Kontener ten ma wymiary i ładowność zbliżone do typowego samochodu 13,6 LDM. Dzięki temu, przestawienie się na transporty kontenerowe nie powoduje żadnych trudności.

Poniżej zestawienie kontenerów jakich używamy najczęściej:

Kontenery
RodzajDługość (m)Szerokość (m)Szerokość drzwi (m)Wysokość (m)Wysokość drzwi (m)Objętość (m3)Tara (kg)Max waga towaru (t)Euro pal
20′5,902,342,332,392,2933180021,8012
40′12,042,342,332,392,2967400026,0024
45’PW (Pallet wide)13,562,442,352,572,4685418026,0033
45’HCPW (High Cube Pallet wide)13,562,442,422,702,5989423026,0033

W krajach WNP jedną z najefektywniejszych metod transportu jest transport kolejowy. Kazachstan, Rosja, Uzbekistan, Azerbejdżan, Kirgizja – są to kierunki, na których korzystamy z wagonów wymienionych poniżej:

Wagony kolejowe (szeroki tor – 1520mm)
RodzajDługość (m)Szerokość (m)Wysokość (m)Objętość (m3)Max waga towaru (t)Euro pal
Standard13,802,803,2112268,0034
Izoterma (918)20,502,703,0015050,0050
Wagon prywatny (250m3)23,403,004,0025049,0070

Powyższa lista sprzętu transportowego ma charakter wyłącznie informacyjny. Rynek transportowy rozwija się cały czas i nowe możliwości transportowe są wdrażane w sposób ciągły. Nasza firma śledzi te zmiany i stosuje nowe metody transportu, jak tylko jest to potrzebne i możliwe.